Bezpečnosť a dostupnosť dát 2019

Program konferencie

09:00 - 09:30
Ondrej Kubovič | Strojové učenie: Zbraň pre kyberútočníkov alebo ochranný štít v rukách kyberobrancov?
Strojové učenie ovplyvňuje a mení náš každodenný život viac než si často uvedomujeme. Niektoré z jeho implementácií pomáhajú v boji s útočníkmi a ich škodlivými kódmi. Aj strojové učenie však môže skončiť v nesprávnych rukách. V našej prezentácií sa pozrieme na obe strany tejto mince.
Strojové učenie ovplyvňuje a mení náš každodenný život viac než si často uvedomujeme. Kým niektoré z jeho implementácií si všímajú aj bežní smrteľníci, ako napríklad online vyhľadávanie či stale kvalitnejšie preklady, iné sú oveľa nenápadnejšie a pomáhajú napríklad expertom v ESETe v boji s útočníkmi a ich škodlivými kódmi. Aj strojové učenie však môže skončiť v nesprávnych rukách. Útočníkom pritom môže poslúžiť napríklad pri tvorbe škodlivého kódu, jeho ochrane pred analýzou či detekciou, alebo pri zvyšovaní dosahu a účinnosti malwaru. V našej prezentácií sa pozrieme na obe strany tejto mince: Na rodiny malwaru, ktoré už dnes vykazujú známky použitia strojového učenia, ako aj na ochranné vrstvy, ktoré experti ESETu vyvinuli za pomoci tejto technológie, aby ochránili firmy a používateľov pred súčasnými aj budúcimi hrozbami online aj priamo v ich zariadeniach.
09:35 - 10:20
Július Selecký, Ondrej Krajč | Ako výrazne zvýšiť bezpečnosť vašej infraštruktúry pomocou najnovších verzií produktov ESET.
IT bezpečnosť nie je o pocite a jednorazovom nasadení, ale ceste kontinuálneho zlepšovania sa. Takto k tomu pristupuje aj ESET so svojimi produktami, ako sú riešenia EDR, šifrovania, vzdialenej správy a iné o ktorých sa budeme rozprávat na tejto prezentacii.
V dnešnej dobe treba dbať na to, aby staré technológie nezaspali na vavrínoch a dopĺňať ich novými. IT bezpečnosť nie je o pocite a jednorazovom nasadení, ale ceste kontinuálneho zlepšovania sa. Takto k tomu pristupuje aj ESET so svojimi produktami, ako sú riešenia EDR, šifrovania, vzdialenej správy a iné o ktorých sa budeme rozprávat na tejto prezentacii.
10:25 - 10:55
Ondřej Kubeček, Petr Dostálek | Mobilné zariadenie ako efektívny pracovný nástroj vo všetkých odvetviach
Mobilný telefón či tablet používa k svojej práci drvivé množstvo firemných zamestnancov. Dokážeme sa z neho dostať ku všetkým firemným aplikáciám? Je zariadenie dostatočne zabezpečené pre pristupovanie k firemným dokumentom?
Mobilný telefón či tablet používa k svojej práci drvivé množstvo firemných zamestnancov. Zatiaľ však nie je obvyklé používať ho tak plnohodnotne ako počítač a objavujú sa otázky: Dokážeme sa z neho dostať ku všetkým firemným aplikáciám? Je zariadenie dostatočne zabezpečené pre pristupovanie k firemným dokumentom? Tieto a ďalšie argumenty Vám pohodlne vyvrátime. Asi tak pohodlne, ako dokážeme z mobilného telefónu ľahko urobiť plnohodnotný počítač. Stačí niekoľko krokov - pripojiť klávesnicu a monitor a tiež nainštalovať technológiu Enterprise Mobility pre hromadnú správu a zabezpečenie firemných mobilných zariadení. Na konferencii Vám predvedieme dokonalé spojenie mobilných zariadení s technológiou VMware Workspace ONE a Samsung DEX. Dosiahneme tým vytvorenie plne mobilného, bezpečného a produktívneho pracovného prostredia. Pracujte chytro, rýchlo a bezpečne z prostredia mobilného zariadenia.
11:00 - 11:20
Vladimír Váňa | Intelligence Services
Ste si istí, že máte dokonalý prehľad o všetkom čo sa vo vašej firemnej sieti deje a váš incidence response tím je vo svojej práci efektívny? "Intelligence Services" sú účinný nástroj pre detekciu a response incidentov, o ktorých nemusíte vo svojej organizácii ani vedieť.
Ste si istí, že máte dokonalý prehľad o všetkom čo sa vo vašej firemnej sieti deje a váš incidence response tím je vo svojej práci efektívny? "Intelligence Services" sú účinný nástroj pre detekciu a response incidentov, o ktorých nemusíte vo svojej organizácii ani vedieť.
11:20 - 11:40
Coffee Break
11:40 - 12:00
Milan Habrcetl | Architektúra Cisco Security pre Zero Trust model
Ochrana perimetra už dávno nestačí. Akým výzvam čelí dnešný CISO? Čo prináša Zero Trust model a čo môže ponúknuť integrovaná architektúra.
Ochrana perimetra už dávno nestačí. Akým výzvam čelí dnešný CISO? Čo prináša Zero Trust model a čo môže ponúknuť integrovaná architektúra.
12:05 - 12:35
Miloš Blata | Čo sa deje s Vašimi dátami, keď sa nepozeráte.
Máte prehľad, kde všade sú vaše dáta? Naši zákazníci, ktorí už zvládli dátovú inventúru, zistili, že poznanie môže byť prekvapivé. Či potrebujete ochrániť know-how firmy alebo kvôli GDPR, na prednáške sa dozviete najčastejšie problémy firiem v zabezpečeniu dát.
Máte prehľad, kde všade sú vaše dáta? Naši zákazníci, ktorí už zvládli dátovú inventúru, zistili, že poznanie môže byť prekvapivé. Či potrebujete ochrániť know-how firmy alebo kvôli GDPR, na prednáške sa dozviete najčastejšie problémy firiem v zabezpečeniu dát. Na ukážkach z praxe si ukážeme efektívne spôsoby, ako sa s nimi vysporiadať.
12:40 - 13:00
Maroš Barabas | Vzdelávanie – kľúč k zvýšeniu bezpečnosti
Ľudský faktor je príčinou väčšiny únikov informácií. Ako uchopiť tento problém a príčinu únikov nielen odstrániť, ale dokonca premeniť na ochranu? Vzdelávanie zamestnancov je kľúčom k zmene ich správania a teda aj ochrane dát.
Ľudský faktor je príčinou väčšiny únikov informácií. Ako uchopiť tento problém a príčinu únikov nielen odstrániť, ale dokonca premeniť na ochranu? Vzdelávanie zamestnancov je kľúčom k zmene ich správania a teda aj ochrane dát. Ako učiť zamestnancov, motivovať ich a udržať si ich pozornosť pomocou trendov v online vzdelávaní? Na tieto, a mnohé iné otázky, vám v našej prednáške odpovieme.
13:05 - 13:35
Iveta Šťavinová | Je spojenie banka a Cloud-ové riešenia oxymoron?
V súvislosti s cloud riešeniami je otázka bezpečnosti najfrekventovanejšou témou. Majú cloud aplikácie svoje miesto v banke, a ak áno, za akých podmienok?
V súvislosti s cloud riešeniami je otázka ich bezpečnosti najfrekventovanejšou témou, pričom bezpečnosť cloud služieb najmä tých verejných je často spochybňovaná. Táto diskusia je oprávnená, pretože úroveň bezpečnosti cloud aplikácií a služieb je skutočne rôzna. Na druhej strane, žiadna banková aplikácia sa neimplementuje bez špecifických bezpečnostných komponentov a nároky na ich kvalitu sú vysoké. Prirodzene potom vzniká otázka, či majú cloud aplikácie svoje miesto v banke, a ak áno, za akých podmienok? Viac sa dozviete počas prezentácie.
13:35 - 14:30
Obed

Partneri konferencie

Hlavní partneri
Partneri
Mediálni partneri

Usporiadateľ

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.